Erken Teşhis

NEDEN ERKEN TEŞHİS

Göz Muayenesi
Gözlerimiz 5 duyu organımız arasında bize dünyanın güzelliklerini gösteren, hayata bağlayan, öğrenme ve algılama yeteneğimizi harekete geçiren ilk ve en önemli organımızdır. Gözlerimizi düzenli şekilde muayene ettirmek sağlıklı ve mutlu bir yasam sürmemiz için son derece önemlidir. Gözlük kullanan veya kullanmayan herkesin şikayeti olmasa bile yılda bir kez göz muayenesi yaptırması gereklidir. Çocuklarda bu süre doktorun önerisine göre 6 ayda bir, hatta bazı özel durumlarda daha sık olabilir. Şikayeti olmayan bir çocukta 3. yaş ilk göz kontrolü için idealdir. Dünya Göz Hastanesi’nde göz muayenesi dünyada kullanılan en son teknolojik cihazlar ve uzman doktorlar tarafından 365 gün, 24 saat titizlikle ve çok detaylı olarak gerçekleştirilmektedir. Muayene sırasında gözlerinizde herhangi bir hastalığın bulgusuna rastlanması durumunda ilgili departmana yönlendirilerek gerekli görülen ileri tetkikleri yaptırabilir ve aynı gün aynı çatı altında kesin tanı ve tedavi olma imkanına sahip olabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki Göz muayenesi sırasında şeker hastalığı, beyin Tümörleri, AIDS gibi bir çok hastalığın tanısı konulabilmektedir.

Görme Keskinliği Testi
İnce detayları görebilme yeteneğimiz, giderek küçülen rakamlardan oluşan testlerle ölçülür

Dünya Göz Hastanesi’nde muayene sonrası gerek görülen ve en gelişmiş teknolojiyle uygulanan çağdaş tedavi yöntemleri sizi sağlığınıza kavuşturacak ve mutlu olmanızı sağlayacaktır…

Gözlük Muayenesi
Gözümüzde oluşan kırma kusuru nedeniyle net görememe durumu gözlük ihtiyacını doğurur. Dünya Göz Hastanesi’nde tüm kırma kusuru muayeneleri en gelişmiş teknolojik bilgisayar donanımlı cihazlar ile yapılmaktadır.

Göz Kapaklarının Muayenesi
Göz kapakları, gözyaşı bezleri, gözyaşı boşaltım sistemi ve göz etrafındaki alanların durumu incelenir.

Göz Kaslarının Muayenesi
Gözün iç kasları, gözbebeğinin hareketini kontrol eder. Gözün dış kasları da gözlerin paralel durmasını sağlar. Şaşılık ve çift görme muayenelerinde göz kaslarının durumu belirlenir.

Göz Tansiyonu Ölçümü
Otomatik yada manuel yöntemler yardımı ile göz içi basıncı saptanır. Glokom hastalığının erken teşhisi için bu ölçümler büyük önem taşımaktadır.

Biomikroskobik Muayene
Özel cihazlar yardımı ile kornea, iris, lens ve retina tabakasının detayları incelenir.

Göz Dibi Muayenesi
Bu muayene ile retina dekolmanı, glokom, hipertansiyon, beyin tümörü ve vücuttaki çeşitli hastalıklara ait belirtiler saptanabilir.